ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14088255
*
nr 1408 8255
Spegel
106x50cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 20:08:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/7 13:03:03
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30
*
Spegel
nr 1408 8255
Spegel
106x50cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/7 13:03:03 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3417 Spegel
1900-talets början, 59x36 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:30